ספות

ספות

כאשר חושבים על קניית ספות, ישר מבינים שמדובר אודות ההשקעה הכי משמעותית שרוצים לבצע בשביל מקום המגורים שלכם. הספות בסלון מהוות כר נוחה להתרווחות. עליהן לעתים חוטפים תנומה קלה. כיף להתעטף עליהן עם שמיכת פוף באמצע יום חורפי סגרירי. על הספות אפשר להמשיך לקרוא את הספר האהוב עליכם. על הספה אפשר לצפות בטלוויזיה – בסרט אהוב, או בפרק המותח של הסדרה שאתם הכי צופים בה תדיר. על הספות נהנים מחטיפים קלים במשך היום, כמו גם מלארח חברים טובים, שכנים או לחלופין קרובי משפחה. בשל כל מה שצוין לעיל, ועוד הרבה מעבר לכך, מן הראוי שלא תרכשו ספות כלאחר יד, ותשקיעו מחשבה רבה, למען יאריכו ימים, וישרתו אתכם לטווח הארוך. ובמאמר זה נדון בכל ההיבטים שמובילים לבחירה נכונה של הספות.

טיפים למדידת ספות לפני קנייתן

שוו בנפשכם מה יקרה אם תרכשו ספות, מבלי לבצע תחילה מדידת השטח כראוי. אל תלכו על עיוור, תמדדו היטב את המקום הייעודי לספות. רשמו לפניכם את המידות המדויקות, תוך לקיחת רזרבה של כמה סנטימטרים לכאן או לכאן. צלמו פיסית את החלל. כאשר אתם מודדים, משמעותי שתתייחסו ביתר שאת למדידות לעומק, משמע – יש למדוד מהחלק האחורי של הספות לכיוון החזית; כמו כן, יש להתייחס במלוא הרצינות לרוחב של הספות, כלומר – על הגב שלהן. התייחסו לעומק של הספות, במידה והן מיועדות לחלל יותר קטן, וזאת משום שעומק הספה יכול לפעמים להשתנות לעומת ספות שקטנות יותר. על מנת להיות בטוחים שהספות שבחרתם יתאימו למקום, כמו "כפפה ליד", תגזרו את הצורות של הספות מן הז'ורנל, ותניחו אותן על הרצפה בחלל המיועד. שיטה זאת נותנת בידכם בדיקה בוודאות שיש לכם מספיק מקום להתנייד בחלל בחופשיות, וכי הותרת די והותר מקום לכלי חשמל או למדפים, וכיוצא בזה.

מה הקשר בין תעודת אחריות לטווח הארוך, לבין בחירת מסגרת איכות לספה?

כשחושבים על מסגרות איכותיות של ספות, אל תגבילו את עצמכם בהוצאה כספית. כי על איכות יש לשלם יותר. הדבר יקנה לכם שלווה ורוגע מרביים. ניתן לבחור במסגרת לספות מעץ, אך הימנעו מלהזמין לוח סיבית. בנוסף לכך, תזמינו מספק שייתן לכם אחריות יצרן כמה שיותר שנים. יש יצרנים / ספקים שיהיו מוכנים לתת לכם אפילו תעודת אחריות של כחמש עשרה שנים. לכן, אל תבחרו בספק / יצרן הראשון שנקרה בדרככם, המשיכו לחפש…