פינות אוכל

פינות אוכל

בכל דירה, נראה, על פניו, כי בכל חלל ניתן ליצור חוויה שונה, לכל דרי הבית. אם מדברים, לדוגמה, על חדר השינה, מתקבלת בו האפשרות לקבלת פרטיות, וליצירת אינטימיות. ואם דנים אודות חדר ההסבה, כי אז יש להבין שחדר זה מהווה אפשרות להיות ביחד, וליהנות מבידור. עסקינן אודות חלל שאפשר להירגע בו, ואף להתאחד איש עם רעהו. אך כאשר מתרכזים בפינות האוכל, יש להבין, כי זוהי הפינה הכי חשובה בבית, בה מתרכזים כל יושבי הבית לסעודה כהלכתה. לדון בענייני דיומא. מאז ומתמיד פינות אוכל היוו פונקציה מהותית בנוף הביתי, ויש להניח כי הן ימשיכו לעשות זאת עוד שנים ארוכות. מכיוון שפינת האוכל כה חשובה בנכסים המודרניים של היום, נציג בפניכם, במאמר זה, מדוע היא באמת כה חשובה בחלל הביתי.

איך פינות אוכל מקדמות הרגלי אכילה בריאים יותר?

על פי המון מחקרים שבוצעו בתחום, שמבהירים את העניין שלאורו פינות אוכל מקדמות הרגלי אכילה בריאים יותר, נמצא כי כאשר יש חסך בריכוז בעת האכילה, הדבר עשוי להביא לכדי השמנה. האומנם? ולהלן נסביר את הסנקציה הזאת. במידה ואתם אוכלים מתוך אוזלת יד, או מהר מדי "על רגל אחת", כי אז מתווסף במהרה עודף קלוריות, הרבה יותר ממה שאתם צורכים, במשך כעשרים דקות. וההפך – במידה ותקפידו לאכול באופן קבוע בפינת האוכל של ביתכם, תקדמו הרגלי אכילה בריאים, וכמובן שלא תעלו במשקל. אם תרצו ללכת צעד אחד קדימה יותר, תבקשו מכל הנוכחים בארוחה "להיפרד" מהטלפון הנייד שלהם. הדבר נובע מכך שכל מי שמסב במציאות העכשווית מסביב לשולחן פינת האוכל, מרבה להציץ בטלפון החכם שלו, על מנת לבדוק אם הגיעו אליו הודעות או מיילים חדשים. מכך יוצא, שהם הרבה פחות פעילים באחווה של החברותא, ומפספסים את המטרה המרכזית.

באמצעות פינות אוכל כל בני המשפחה זוכים להתחבר

מאז ומתמיד היווה האוכל סוג של תפקיד משמעותי בכל נכס, ועל פניו נראה כי הוא ימשיך לבצע זאת עוד שנים ארוכות. הידעתם, כי באמצעות פינות אוכל כל בני המשפחה זוכים לחוות התחברות זה לזה? פינת האוכל מזכה אתכם בצ'אנס ליצירת ולחיזוק הקשרים המשפחתיים. על פי מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי בני אדם שגאים בפינת האוכל שבביתם – מפגינים ביטחון, שמביא לכדי יצירת אנרגיה חיובית, כמו גם לחיבור אמתי בין יושבי הבית. מדובר על חלק משמעותי בדירה, אשר מסמל קהילה ואחדות עם בני המשפחה, כוח, וכן מעמד. עסקינן אודות החלל של שיתוף ושל ליווי בחוויות, שאי אפשר היה לעשות בשום חלל שונה בבית.